NAKON DRAME U ZENICI SARAJEVO IZGUBILO REZULTATOM 2:1

8 aug | 21:47

Fudbalski klub Sarajevo večeras nije ostvarilo pobjedu protiv bugarskog BATE Borisova. Prva utakmica trećeg pretkola za Evropsku ligu je završena rezultatom 1:2.

Gosti su u vodstvo došli u 19. minuti nakon prodora po lijevoj strani i asistencije Hervainea Moukama za Dmitrija Bagu, koji je lako pogodio za 1:0.

Sarajevo je ozbiljnije zaprijetilo prizemnim šutem izvan 16-erca Benjamina Tatara u 25. minuti, ali je lopta za malo otišla pored gola.

Na ubacivanje Slobodana Milanovića u 35. minuti, Haris Handžić šutirao je glavom sa oko sedma metara, ali je lopta otišla preko gola. Handžić je i u 37. minuti iz još bolje situacije šutirao glavom pored gola. Milanović je u 39. minUti imao i najbolju priliku za Sarajevo u 1. poluvremenu, ali mu je lopta pobjegla u gol-aut.

Mada je bio najavljen, a njegovo je ime bilo uneseno i u službeni zapisnik,  Mersudin Ahmetović ipak nije mogao početi ovu utakmicu pa je umjesto njega počeo Haris Handžić.

Drugo poluvrijeme igrači Sarajeva su otvorili nešto boljom igrom, ali hladan tuše je došao u 70. minuti. Strašnim startom Lazića, koji je dobio i žuti karton sudija je pokazao na bijelu tačku i golman Sarajeva je bio nemoćan. Strijelac za 0:2 je Moukam.

Nakon tog pogotka navijači ispaljivanju topovske udara, palje baklje, a delegat utakmice Tugomir Frajman prekida nakratko utakmicu.

Haris Handžić pogađa za Sarajevo u 89. minuti. Handžić je sjajno pogodio glavom nakon ubačaja sa desne strane. Mustafić je pronašao Šišića, ovja je ubacio, a Handžić je pogodio gol gostiju.

Stadion Bilino polje u Zenici. Gledalaca: 9.000. Sudija: Alexandre Boucaut (Belgija). Strijelci: 0:1 – Baga (19).

SARAJEVO: Kovačević- Hebibović, Lazić, Šerbečić, Letić- Đokanović, Gavrić, Velkoski- Tatar, Handžić, Milanović. Trener: Husref Musemić.

BATE Borisov: Chichkan, Rios, Volkov, Simović, Filipović- Baga, Yablonski, Dragun- Moukam, Skavysh, Stasevich.

(Adnan Herco / Foto: Hayat)

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.