Tako kaže feng šui, iako nas ne nagovara da sasvim odustanemo od crne ili teget boje, već da ih samo uklopimo sa nekim svjetlijim nijansama. Pristalice drevne kineske nauke vjeruju i da izbor boje, modela, materijala i detalja na garderobi generalno utiče na naše raspoloženje.
Evo i kako:

Bijela odjeća ima vibracije idealne za nove početke, privlačenje ljubavi, uspjehe na ispitima i razgovorima za posao.
Žuta boja sadrži elemente topline, stabilnosti i udobnosti, pa tako podstiče zdravu komunikaciju i mentalne aktivnosti. Preporučuje se prilikom porodičnih okupljanja ili potpisivanja važnih poslovnih ugovora, ali ne i tokom prezentacije novih projekata.
Zeleni tonovi su simbol prirode, pa su idealni za neutralisanje negativne energije i pojačanje opšte vitalnosti. Dobro se odražavaju na samopouzdanje. Savjet je da se biraju tokom nekog umjetničkog rada, za vrijeme održavanja trudnoće i druženja sa prijateljima, a da se ne nose tokom posjete bolesnicima.
Crvena boja garderobe simboliše vitalnost, toplinu i popravlja raspoloženje, ali i privlači pažnju i asocira na uspjeh.
Prema feng šuiju i oblik odjeće priziva sreću ili nesreću:
Animal print na stvarima budi agresiju, nemir i napetost. Odbija ljude od nas.
Široka, “rastegnuta” i stara odjeća priziva siromaštvo, neuspjeh na poslu, svađe i sukobe.

Uska majica, haljina ili pantalone nas čine nesigurnim. U njima se stalno nešto suzdržavamo, zbog čega se osjećamo loše i slabo.
Asimetrična garderoba narušava energetsku ravnotežu u organizmu i zato se preporučuje njeno izbjegavanje.
Motivi iz prirode – cvijeće, lišće ili drveće su dobri za našu auru, čiste je i nadahnjuju optimizmom i harmonizuju.
Geometrijski oblici – krug, trougao ili kvadrat utapaju našu energiju u betonske okvire, pa se osjećamo apatično, umorno, neinspirisano.
Ni linije na “krpicama” nisu preporučljive jer se presjecaju kroz energetske zone, što se nepovoljno odražava na naše blagostanje.