ŽELJO NEUMOLJIV: PLAVI S GRBAVICE SLAVILI U DERBIJU NA GRBAVICI PROTIV BORCA

U derbiju 3. kola Premijer lige BiH na Grbavici domaći Željezničar je savladao još jednog pretendenta za tituluk, ekipu Borca rezultatom 2:1 i time nastavio nepobjedivi niz u ovoj sezoni.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Pred praznim tribinama, zbog dobro poznate pandemije koronavirusa, u prvom poluvremenu gledali smo dosadan i nezanimljiv fudbal.

Vrijedi istaknuti samo stopostotnu šansu za domaće. Naime, igrala se 28. minuta kada je Štilić sjajno prošao Janičića, matirao Pavlovića, ali s gol linije Jovanović izbija loptu.

Ipak lošu igru obje ekipe u prvom dijelu, igrači su nadoknadili u drugom, kada smo gledali pravi vatromet.

Željo je u vodstvo došao već u 49. minuti. Nakon gužve u šesnaestercu, Juričić je šutirao, lopta pogađa u ruku Janičića, a Sivac pokazuje na bijelu tačku. Siguran je bio Štilić za 1:0.

Ipak, nije dugo trajalo vodstvo izabranika Amara Osima. Igrao se 56. minut kada je Borac izjednačio. Naime, Željo je izveo korner, do lopte dolaze igrači Vlade Jagodića, koji izvode sjajnu kontru, a epilog je gol koji postiže Danilović.

Samo tri minute kasnije nova šansa za Danilovića, ali Fejzić u dva navrata brani njegove pokušaje.

Kazna je stigla u 61. minuti kada je Željo nakon sjajne akcije ponovo dolazi u vodstvo, a strijelac je bio Mujezinović. Prethodno mu je petom asistirao Alispahić.

Mogao je Željo i do trećeg gola u 76. minuti, ali Lendrić nije iskoristio zicer i na kraju šutira pored gola.

Ostalo je do kraja 2:1 za domaće, koji su tako jedini neporaženi tim u novoj sezoni sa stopostotnim učinkom.

(Aldin Tiro)

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.

USPJEŠNA BOSANKA SVJETSKOG RENOMEA AMRA ŠABIĆ-EL-RAYESS: VRIJEME JE DA SE UJEDINIMO...

0
Valentina Rupčić, zamjenica glavnog urednika Večernjeg lista BiH, otkrila je pobjednika u kategoriji Ponos BiH – Uspjeh. To je rođena Bišćanka Amra Šabić-El-Rayess koja se u Americi bavi istraživanjima na polju prevencije mržnje i nasilja, globalno, zbog čega ju je odlikovao i predsjednik Joe Biden.