ŽELJO U DERBIJU BOLJI OD ŠIROKOG, REMI NA TUŠNJU

Fudbaleri Željezničar su u jednom od derbija 19. kola Premijer lige danas na Grbavici sa minimalnih 1:0 pobijedili Široki Brijeg.

Uvjeti za igru u Dolini ćupova bili su veoma teški, ali su domaći igrači na kraju zasluženo slavili pred nekoliko hiljada promrzlih navijača Željezničara koji su se pobrinuli za odličnu atmosferu.

Nakon početnog ispitivanja, Subašić je izborio penal, ali je sa bijele tačke neprecizan bio Ermin Zec, koji je promašio cijeli gol.

Gol odluke postigao je Subašić kada je u 38. minuti matirao golmana Miškića.

U 71. i 75. minuti Željezničar je promašio dvije velike šanse da bi gosti u finišu napravili pritisak, ali nisu uspjeli izjednačiti.

Zanimljivo je bilo i u drugom meču na Tušnju u duelu Tuzla Citya i Radnika.

Radnik je poveo u 21. minuti kada je Blagojević realizovao jedanaesterac kojeg je izborio Pantelić u duelu sa Morrisom. Ipak, domaći su u 35. minuti preko Krpića stigli do izjednačenja.

U 63. minuti Krpić je realizovao jedanaesterac za preokret i vodstvo Tuzla Cityja. Za konačnih 2:2 pogodio je Šarić u sudijskoj nadoknadi.

Utakmicama na Grbavici i Tušnju okončan je jesenji dio sezone u fudbalskoj Premijer ligi BiH.

SVEĆENICI ČAK DEVET SATI TJERALI DEMONA IZ DJEVOJKE, PROČITAJTE STRAVIČNE DETALJE