ZIDANE SE SPASIO, REAL SLAVIO U SEVILLI

Real Madrid je slavio na gostovanju u Anadaluziji protiv domaće Seville rezultatom 1:0, te na taj način uspio sačuvati mir uoči nekoliko teških utakmica u narednom periodu.

Također, pobjedom u Sevilli Zidane je ostao na klupi Reala, gdje mu se opasno trese pozicija, zbog loših rezultata.

U današnjem susretu, koji se igrao u okviru 11. kola, Real je ipak zasluženo slavio, a prednost su mogli imati već u prvom poluvremenu kada su Benzema, ali i Vinicius promašivali dobre šanse.

Trenutak odluke desio se u 55. minuti kada lijepa akcija Mendya i Viniciusa završena autogolom Bona.

Do kraja je Sevilla pokušavala doći do barem boda, ali je Kraljevski klub uspio sačuvati svoju mrežu.

Real je nakon ove pobjede na 4. mjestu sa 17 bodova, dok je Sevilla peta.