‘ZLATNA VRPCA’ NA ZGRADI INSTITUCIJA BIH ZA DJECU OBOLJELU OD RAKA

Zgrada institucija BiH večeras će biti osvijetljena u obliku "Zlatne vrpce" s ciljem podrške djeci oboljeloj i izliječenoj od raka i u znak sjećanja na svu prerano preminulu djecu kojima je rak prekinuo djetinjstvo.

Organizator te aktivnosti je Udruženje porodica i prijatelja djece oboljele od leukemije i drugih malignih bolesti sa područja Tuzlanskog kantona “PIPOL”,  uz pomoć i podršku Službe za zajedničke poslove instutucija BiH, a  u okviru kampanje “Zlatni septembar/Gold september” koja ima za cilj podizanje svijesti o pojavi malignih oboljenja u dječijem dobu.

  • “Zlatna vrpca” je međunarodno priznati simbol borbe protiv raka u dječijem dobu. Udruženje “PIPOL”  je i ove godine, 20. septembra na Trgu slobode u Tuzli, na jedinstven način, treću godinu oblikovalo  ‘živu zlatnu ljudsku vrpcu’ s ciljem pružanja podrške djeci oboljeloj od raka, divljenja prema djeci i mladima koji su pobijedili rak i u znak sjećanja na prerano preminule mališane – saopćeno je iz Udruženja “PIPOL”.

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.

NAJNOVIJE

UTAKMICA POVEĆANOG SIGURNOSNOG RIZIKA: RASPRODATE ULAZNICE ZA MEČ CRNA GORA –...

0
Sve ulaznice za meč drugog kola grupe G kvalifikacija za EURO 2024, između Crne Gore i Srbije, koji je na programu večeras, rasprodate su, saopćeno je iz Fudbalskog saveza Crne Gore (FSCG).