ZMAJEVI NA KRILIMA PJANIĆA POTOPILI FINSKU: POGLEDAJTE SVE POGOTKE

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u Zenici večeras je odigrala jednu od najboljih utakmica u posljednje vrijeme i slavila 4:1 protiv Finske u utakmici 7. kola kvalifikacija za EURO 2020.

Izet Hajrović je doveo Zmajeve u vodstvo u 29. minuti, nakon sjajne asistencije Zorana Kvržića u kazneni prostor Finaca. Nogometaš Dinama iz Zagreba sjajno je zabio i najavio veliki povratak u reprezentaciju.

U 36. minuti jedan igrač Finske igrao je rukom u šestaestercu, a slovački sudija Kruzliak pokazao je na bijelu tačku. Siguran za vodstvo od 2:0 iz penala bio je kapiten Miralem Pjanić.

U drugom poluvremenu, naša selekcija je nastavila dobru igru, a sve je eksplodiralo kada je Miralem Pjanić u 58. minuti postigao svoj drugi gol za sigurno vodstvo od 3:0. Popularni Mire je povodio nakon gužve u kaznenom prostoru Finske, dobio je loptu od Gojka Cimirota, primio je na grudi, i sa 14-15 metara postigao sjajan gol.

Za 4:0 u 73. minuti pogodio je Armin Hodžić, koji je večeras sjajno zamijenio kapitena Edina Džeku koji nije mogao igrati zbog povrede.

Finska je počasni pogodak postigla u 79. minuti. Nakon gužve u kaznenom prostoru, Finci su ubacili sa desne strana, a lošu reakciju naše odbrane iskoristio je Pohjanpalo.

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.