ZRINJSKI SAVLADAO BORAC I PRESKOČIO GA NA TABELI

Zrinjski je osvojio cijeli plijen u derbiju 15. kola Premijer lige BiH. Na stadionu Pod Bijelim brijegom kapitulirao je Borac, kojeg je tako mostarski klub preskočio i zauzeo treće mjesto na tabeli.

Nakon prilično monotonog uvoda, Plemići u vodstvo dolaze u 14. minuti. Poigravao se golman Borca Bojan Pavlović, pokušao driblati Bilbiju, ali iskusni napadač Plemića mu oduzima loptu, prosljeđuje je Mašiću, koji bez problema trese mrežu gostiju.

Prednost domaćih u 30. minuti udvostručio je upravo Bilbija sa bijele tačke. Prethodno je Jovanovića lopta pogodila u ruku u šesnaestercu Borca, sudija Haris Kaljanac nije imao dileme.

Nadu je Banjalučanima vratio Jovo Lukić devet minuta kasnije. Odlično je desnu stranu probio Zakarić, centrirao, a mladi napadač Borca rutinski glavom poentirao. Tih 2:1 bio je konačan ishod prvog poluvremena, a ispostavit će se i kompletne utakmice.

U drugom poluvremenu Zrinjski je potpuno umrtvio igru i čak imao konkretnije prilika od suparnika koji je “ganjao” rezultat. Nekoliko puta je Pavlović sjajno reagovao i tako praktično držao goste u igri. Ipak, pobjeda je na kraju potpuno zasluženo pripala Plemićima, koji su došli do trećeg mjesta i prišli drugoplasiranom Željezničaru na samo dva boda razlike.

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.